‎+38 (067) 497 09 08

‎+38 (067) 89 61 229

Цивільні відносини відповідно до статті 1 Цивільного кодексу України засновано на трьох фундаментальних положеннях: юридична рівність, вільне волевиявлення, майнова самостійність.

Будь-яка людина, щойно народившись, стає учасником цивільних відносин. Вони оточують її впродовж усього життя аж до смерті. І навіть смерть спричиняє виникнення нових цивільних відносин. Також учасником цивільних відносин стає і юридична особа з моменту її державної реєстрації.

Цивільні відносини є приватними, що означає, що їх суб’єкти є юридично рівними, тобто жодний з них не наділений владними повноваженнями щодо другого та не може ним керувати. Водночас юридична рівність суб'єктів не виключає їх майнової нерівності та економічної залежності.

Нерідко доводилося чути фразу: «дозволено все, що не заборонено законом». Цей принцип також стосується цивільних відносин, адже основними засадами цивільного законодавства є і свобода договору, і свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом, і судовий захист цивільного права.

Таким чином, цивільні відносини - це особливий вид суспільних відносин, у яких завжди беруть участь дві і більше особи – учасники відносин. А там, де більше двох осіб, можуть виникати розбіжності щодо різних питань – цивільно-правові спори, вирішити які допоможуть наші адвокати та юристи.

 

Послуги юриста та адвоката:

  • Спори, що виникають з договорів поставки, купівлі-продажу, підряду, оренди, лізингу, позики, кредиту, страхування та інші.
  • Спори з виконавчою службою: зняття арешту з рухомого та нерухомого майна, супровід примусового виконання рішення суду, оскарження дій та бездіяльності державних та приватних виконавців.
  • Спори з банківськими установами.

Визнання права власності по набувальній давності на...

Визнання права власності по набувальній давності передбачено ст.344 Цивільного кодексу України, зокрема, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито,...

Чи потрібно змінювати предмет позову та/або обраний...

Предмет позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом...

Умови для набуття права власності на земельну ділянку...

Умови набуття права власності за набувальною давністю передбачені статтею 344 ЦК України. Згідно з вимогами частини першої та другої статті 344 ЦК України особа, яка добросовісно...