‎+38 (067) 497 09 08

‎+38 (067) 896 12 29

Цивільні відносини відповідно до статті 1 Цивільного кодексу України засновано на трьох фундаментальних положеннях: юридична рівність, вільне волевиявлення, майнова самостійність.

Будь-яка людина, щойно народившись, стає учасником цивільних відносин. Вони оточують її впродовж усього життя аж до смерті. І навіть смерть спричиняє виникнення нових цивільних відносин. Також учасником цивільних відносин стає і юридична особа з моменту її державної реєстрації.

Цивільні відносини є приватними, що означає, що їх суб’єкти є юридично рівними, тобто жодний з них не наділений владними повноваженнями щодо другого та не може ним керувати. Водночас юридична рівність суб'єктів не виключає їх майнової нерівності та економічної залежності.

Нерідко доводилося чути фразу: «дозволено все, що не заборонено законом». Цей принцип також стосується цивільних відносин, адже основними засадами цивільного законодавства є і свобода договору, і свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом, і судовий захист цивільного права.

Таким чином, цивільні відносини - це особливий вид суспільних відносин, у яких завжди беруть участь дві і більше особи – учасники відносин. А там, де більше двох осіб, можуть виникати розбіжності щодо різних питань – цивільно-правові спори, вирішити які допоможуть наші адвокати та юристи.

 

Послуги юриста та адвоката:

  • Спори, що виникають з договорів поставки, купівлі-продажу, підряду, оренди, лізингу, позики, кредиту, страхування та інші.
  • Спори з виконавчою службою: зняття арешту з рухомого та нерухомого майна, супровід примусового виконання рішення суду, оскарження дій та бездіяльності державних та приватних виконавців.
  • Спори з банківськими установами.

Відшкодування шкоди внаслідок падіння дерева на...

Цивільним кодексом встановлено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода,...

Визнання права власності по набувальній давності на...

Визнання права власності по набувальній давності передбачено ст.344 Цивільного кодексу України, зокрема, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито,...

Чи потрібно змінювати предмет позову та/або обраний...

Предмет позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом...