‎+38 (067) 497 09 08

‎+38 (067) 896 12 29

В продовження попереднього блогу зазначу, які ж виплати має отримати військовослужбовець при звільненні з військової служби?

09:45 29.04.2020
В продовження попереднього блогу зазначу, які ж виплати має отримати військовослужбовець при звільненні з військової служби?
Сьогодні опишу одну з виплат, про неї вже багато написано, однак є далі звернення як від моїх побратимів так і від військових з інших частин щодо невиплати такої компенсації як грошова компенсація за невикористанні дні календарної відпустки.
Законом встановлено такі види відпусток: 1) щорічні відпустки, які в себе включають: основну відпустку; додаткову відпустку за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткову відпустку за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством; 2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням; 3) творчі відпустки; 3-1) відпустка для підготовки та участі в змаганнях; 4) соціальні відпустки; 5) відпустки без збереження заробітної плати.
При цьому, окремо слід виділити категорію осіб, які є учасниками бойових дій, оскільки учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Вказане також кореспондується з нормами Кодексу законів про працю України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відтак, для учасника бойових дій щорічна відпустка включає в себе також і додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, та становить єдине ціле з щорічною відпусткою.
Таким чином, у випадку звільнення військовослужбовця, йому виплачується компенсація за всі невикористанні ним календарні дні відпустки. У випадку, якщо ж військовослужбовець має статус учасника бойових дій, то виплачується також і компенсація за відпустку як учаснику бойових дій, в разі не використання такої відпустки. 
Разом з цим, право на отримання таких виплат не обмежується будь-яким строком.
При звільненні варто написати рапорт на виплату такої компенсації, хоча він нічим не передбачений, а обов’язок виплати прямо передбачений законом в день звільнення, але знаючи підхід військових частин, все ж таки рекомендую написати такий рапорт, і обов’язково зробити собі копію з вхідним номером.
В разі, якщо військова частина не приймає такий рапорт, його можна відправити листом з описом вкладення через відділення Укрпошти.
Більш детально щодо такої відпустки з посиланням на законодавство описано за посиланням - dppartners.org/blog/stattja/article/jak-otrimati-koshti-za-nevikoristanu-vidpustku-uchasniku-boiovikh-dii.html.
Також за от цим посиланням у вільному доступі знаходиться зразок позову про зобов’язання виплатити грошову компенсацію за невикористанні календарні дні відпустки як учаснику бойових дій - dppartners.org/praktiki/zakhist-interesiv-viiskovosluzhbovciv.html.
Перед поданням позову, рекомендую написати заяву у Військову частину про виплату такої грошової компенсації, в моїй практиці є випадки, коли військові частини добровільно виплачують такі суми.
Автор статті Святослав Прокопчук.