+38 (044) 331 96 92

‎+38 (067) 497 09 08

На що потрібно звертати увагу при скороченні штату та подальшому вивільненні працівників

09:46 11.06.2020

Законодавством регламентовано чітку та послідовну процедуру вивільнення працівників у разі скорочення штату, зокрема:  1) повідомити працівників не пізніше, ніж за два місяці до вивільнення; 2) запропонувати працівнику всі...

Переглянути

Чи має право на відпустку у зв’язку з карантином працююча особа, яка має дитину віком до 14 років???

18:39 12.03.2020

Пунктом 3-1 ч.1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку матері або іншій особі (батьку дитини, бабі, діду чи іншим...

Переглянути

Чи потрібно змінювати предмет позову та/або обраний спосіб захисту якщо позивач в позовній заяві помилився з...

16:33 03.02.2020

Предмет позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом захисту прав або інтересів.  Підстави позову -...

Переглянути

Чи можна визнати колективний договір недійсним???

12:17 19.11.2019

Правові й організаційні засади функціонування системи заходів з вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів...

Переглянути

Чи потрібна згода профспілкової організації для звільнення керівника підприємства або його заступника???

10:56 02.11.2019

Кодексом законів про працю України передбачено, що розірвання трудового договору з працівником з ініціативи власника, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної...

Переглянути