‎+38 (067) 497 09 08

‎+38 (067) 896 12 29

Вимоги до оформлення постанов у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху патрульною поліцією, зафіксовані не в автоматичному режимі.

13:06 12.02.2020

Так, згідно до п.2 розділу 4 інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України 07.11.2015р. №1395, зміст постанови по справі про адміністративне правопорушення повинен відповідати ст.283 КУпАП. Також п.5 даного розділу Інструкції передбачено, що постанова про накладення адміністративного стягнення за наявності технічної можливості складається в електронній формі у вигляді стрічки, яка роздруковується за допомогою технічних пристроїв, із зазначенням відомостей, що відповідають пунктам постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, наведеної у додатку 5 до цієї Інструкції.

Відповідно до ст.283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху повинна містити:

найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;

дату розгляду справи; 

дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення;

відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;

опис обставин, установлених під час розгляду справи;

транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак);

технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався);

розмір штрафу та порядок його сплати;

правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження;

відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу;

зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;

прийняте у справі рішення.

Постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.

Варто зазначити, що раніше в кодексі про адміністративні правопорушення, в графі "технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис" не було примітки "якщо такий запис здійснювався". Таким чином, у разі відсутності в постанові запису про технічний засіб, яким здійснювався фото чи відеозапис, така постанова вважалась оформлена з порушенням вимог ст.283 КУпАП.

Крім цього в п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" дано роз'яснення, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283, 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких грунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів. 

З викладеного слід зробити висновок, що відсутність в постанові хоча б одного запису, який є обов'язковим відповідно до ст.283 КУпАП тягне за собою можливість скасування її вищестоящим органом або судом.

 

Якщо ви потрапили в неприємну ситуацію, радимо не зволікати з прийняттям рішення, а звертатись до наших юристів та адвокатів.