‎+38 (067) 497 09 08

‎+38 (067) 896 12 29

Чи підлягають обов’язковому технічному контролю автомобілі, в свідоцтві про реєстрацію яких зазначено «вантажний – В» чи «вантажний – категорії В»?

07:50 10.02.2020

Транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до ст.35 Закону України «Про дорожній рух».

При цьому, вказаним законом передбачено, що обов'язковому технічному контролю не підлягають: 

1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби – незалежно від строку експлуатації;

2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.

3) технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України».

Ніби все просто, однак слід чітко визначити терміни: що таке автомобіль легковий а що таке автомобіль вантажний.

Статтею 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» зазначені визначення основних термінів. Звідси, автомобіль вантажний – автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів;

автомобіль легковий – автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять з місцем водія включно.

Разом з цим, Правилами дорожнього руху України передбачено, що транспортні засоби, що належать до категорії В – це автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, - восьми, склад транспортних засобів з тягачем категорії В та причепом, повна маса якого не перевищує 750 кілограмів.

З аналізу вищенаведених норм законодавства можна зробити висновок, що, якщо в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу зазначено «вантажний – В» чи «вантажний – категорії В», то даний транспортний засіб є автомобілем вантажним, дозволена максимальна маса якого не перевищує 3500 кілограмів та керувати яким має право особа з посвідченням водія категорії «В», а сам транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному огляду (ОТК), якщо його строк експлуатаціє перевищує два роки.

 

Автор статті Святослав Прокопчук.